6 lépés a dús és egészséges hajért

A hajhullás, a hajvesztés és a kopaszodás sokak életét megkeseríti, nem csoda tehát, hogy a legtöbben már próbáltak megoldást találni ellene – több kevesebb sikerrel.
6 lépés a dús és egészséges hajért.

A hajhullás, a hajvesztés és a kopaszodás sokak életét megkeseríti, nem csoda tehát, hogy a legtöbben már próbáltak megoldást találni ellene – több kevesebb sikerrel. Az alábbi cikkben most bemutatunk 6 olyan tippet, amiről talán még nem is hallottál, de ha megfogadod a tanácsainkat sokat tehetsz a hajad szépségének megőrzése érdekében.

1. Cseréld le a samponodat!

Kerüld a szódium-szulfát és szilikon alapú samponokat, ezek ugyanis hosszútávon károsítják a hajadat, mivel megszabadítják azt a természetes védőrétegétől. Helyette használj inkább természetes alapanyagokból készült, szilikonmentes samponokat és hajápolókat. Amikor áttérsz a szilikonmentes samponokra, elképzelhető, hogy a hajadnak időre lesz szüksége, hogy megszokja a változást, azonban idővel meg fogja hálálni a törődést.

2. Változtass az étrendeden!

Az egészségtelen, tápanyagszegény életmód az immunrendszered gyengülése mellett hajhulláshoz is vezethet. Nem lehet tehát elégszer hangsúlyozni, hogy mennyire fontos a kiegyensúlyozott, vitamindús táplálkozás, az elegendő folyadékfogyasztás és a rendszeres mozgás.

A legfontosabb hajnövesztő vitaminok közé tartozik a biotin, a folsav, illetve az A-D-és E-vitamin.

A vitamint nagy mennyiségben a sárgarépa és az édesburgonya tartalmaz, E-vitaminban gazdag például az avokádó és az olajos magvak, a biotint pedig többek között a tejtermékek és a rizskorpa fogyasztásával tudod pótolni.

Ha megiszol naponta legalább 2-3 liter vizet, akkor a fejbőröd hidratált marad, így megelőzheted a hajhagymáid gyengülését. A mozgás pedig azért fontos, mert így biztosíthatod a fejbőröd megfelelő oxigénellátottságát.

Egyes kutatások szerint a zöldségekben, gyümölcsökben és sovány húsokban gazdag mediterrán étrend kifejezetten jó hatással van a haj egészségére.

3. Figyelj a vitaminpótlásra!

Mint minden testrészünknek, így a hajunknak is szüksége van a rendszeres tápanyagpótlásra. Ha hiányt szenvedsz bizonyos vitaminokban, az könnyen vezethet hajhulláshoz. A kiegyensúlyozott étrend mellé válassz kifejezetten a hajhullásra kifejlesztett vitamint, mely tartalmazza a haj számára szükséges biotint, A-B-C-D- és E-vitaminokat.

Ha a nagy, lenyelhetetlen és íztelen kapszulák helyett egy finom, gyümölcsízű gumivitaminra vágysz, próbáld ki a Vitaful Happy Hair hajvitaminját, ami minden fontos vitamint és nyomelemet tartalmaz.

4. Engedd el a stresszt!

Az erős hajhullás kiváltó oka lehet a túlzott stressz vagy valamilyen trauma is. Ha úgy érzed, hogy mostanában elhatalmasodott rajtad a feszültség, próbáld meg meditációs- és légzőgyakorlatokkal kezelni. Segíthet még a stressz kezelésében a jóga, illetve bármilyen rendszeres testmozgás is.

5. Ápold a fejbőrödet és a hajvégeket!

A fejbőröd egészsége meghatározza azt is, hogy a hajhagymáidból mennyi új hajszál lesz képes kinőni és életben maradni. Fontos tehát, hogy rendszeresen ápold a fejbőrödet, különösen akkor, ha száraz és korpásodásra hajlamos. A rendszeres masszázzsal is sokat segíthetsz, hiszen serkenti a vérkeringést. Már az is elég, ha samponozás közben átmasszírozod a fejbőrödet.

A fejbőrödön kívül a hajvégek ápolására is szánj elég időt, ezzel ugyanis megelőzheted, hogy a hajszálaid elgyengüljenek és eltörjenek. Az ápoláshoz használj természetes hajápolókat, ilyen például a kókuszolaj vagy a ricinusolaj. Ráadásul a ricinusolaj a hajnövekedést is serkenti, így duplán segíthetsz a hajadnak, hogy gyorsabban nőhessen.

6. Fogyassz több fehérjét!

A hajad 97%-át egy keratin nevű fehérje alkotja, ezért fontos, hogy megfelelő aminosav-profilú és elegendő fehérjét fogyassz. Vegyes táplálkozásúaknál is előfordulhat, hogy nem visznek be elegendő fehérjét, vegetáriánusoknál és vegánoknál pedig különösen gyakori ez a jelenség. Természetesen növényi étrend mellett is lehet elég fehérjét fogyasztani, azonban ilyenkor arra is figyelni kell, hogy az elfogyasztott tápanyaggal az esszenciális aminosavakat is biztosítsd. Egy felnőtt nőnek átlagosan napi 40-50 gramm fehérjére van szüksége, kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozás mellett valószínűleg ezzel nem lesz gond.

Kapcsolódó cikkek

Ismeretlen gyógymódok: Lovasterápia – A ló mint tükör és gyógyszer - Blaschek László interjúja egy lovasterapeutával

Ismeretlen gyógymódok: Lovasterápia – A ló mint tükör és gyógyszer

„Semmilyen filozófus nem ért olyan tisztán bennünket, mint a kutyák és a lovak.” – írja Herman Melville.

6 lépés a dús és egészséges hajért.

6 lépés a dús és egészséges hajért

Mindenki dús és egészséges hajat szeretne. Mit tehetünk ennek érdekében? A cikkben kiderülnek a válaszok.

Bőrgyógyász javasolja: A tavalyi naptejet inkább dobjuk ki!

Bőrgyógyász javasolja: A tavalyi naptejet inkább dobjuk ki!

A felbontott tavalyi naptejet már idén inkább ne kenjük magunkra. Ezt tanácsolja a bőrgyógyász az idei nyár kezdetén.